Nova hapšenja policajaca zbog mita

Glas Srpske
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Nova hapšenja policajaca zbog mita

PRIJEPOLjE - Policija je u noći između ponedjeljka i utorka uhapsila još nekoliko policajaca u Prijepolju, osumnjičenih da su zloupotrijebili položaj i primali mito, saznaju agencije.

Prekjuče je uhapšeno 13 policajaca i šest carinika osumnjičenih da su na graničnom prelazu Jabuka kod Prijepolja primali mito da bi omogućili šverc i prelazak granice bez dokumenata.
Načelnik Uprave granične policije Regionalnog centra prema Crnoj Gori Radomir Gole rekao je da se istraga nastavlja i da će policija "ići do kraja" u obračunu sa zloupotrebom, mitom i ostalim oblicima kriminala.

- Rezultati ove akcije su odmah postali vidljivi na graničnom prelazu Jabuka, jer smo samo tokom prošle noći otkrili dvoje lica sa centralnih poternica, zaplenili jedan ilegalni pištolj i više bejzbol i metalnih palica - rekao je Gole.

On je naveo da je to znak da je poremećen sistem prelaska granice na prelazu Jabuka.

U nadležnosti Regionalnog centra u Prijepolju su svi granični prelazi sa Crnom Gorom i kontrola prometa u luci Beograd – Bar.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.