Ljajić: Od imena važnija odlučnost

B92
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Ljajić: Od imena važnija odlučnost

Beograd - Potpredsjednik Vlade Rasim Ljajić kaže za B92 da je od toga ko će biti novi ministri mnogo važnije to da li će Vlada biti spremna da sprovodi reforme.

Ljajić ističe da će se rekonstrukcija završiti do kraja mjeseca i da će biti otklonjene neke nelogičnosti koje su dosad bile problem.

- Ionako sve predugo traje. Pregovori dve vodeće stranke biće okončani i oni će podeliti resore URS-a, posle čega će konsultovati nas oko Zakona o ministarstvima, što je i važniji deo posla, rekao je Ljajić.

On je naveo da u sadašnjoj organizaciji vlade dva ili tri ministarstva rade iste stvari i da će insistirati na tome da se to dodatno precizira.

- I mi manji partneri imaćemo šta da kažemo o tome. I ranije je bilo problema oko podele nadležnosti, a sada bi trebalo da sve preciziramo i da ih otklonimo, rekao je lider SDPS dodavši da očekuje da će sve biti riješeno i novi članovi Vlade biti imenovani 26. avgusta, za kada je najavljena sjednica Skupštine.

Navodeći da su “imena pitanje za SNS i SPS” u odgovoru na pitanje o potencijalnom ministru finansija Lazaru Krstiću, Ljajić je dodao da je dobrodošao “svako ko može da pomogne znanjem, stručnošću, vizijom...”

- Ne znam da li će on biti ministar, jer mnogo važnije od toga jeste pitanje da li imamo odlučnosti da sprovedemo suštinske, bolne reforme. Mi moramo to da uradimo, inače ćemo propasti. Ili ćemo ići tim putem, uprkos protivljenju javnosti, jer su takve reforme svugde izazivale otpor, opstrukcije, ili... To je mnogo važnije sprovesti do kraja od imena ministara, rekao je Ljajić.

Govoreći o digitalizaciji i daljim koracima nakon što je Savjet RRA odlučio da ne dodjeli kandidatima upražnjenu frekvenciju ugašene “TV Avale”, Ljajić je rekao da se sada čeka isticanje žalbenog roka.

- Prosleđen je Plan raspodele frekvencije nadležnima. Očekujem mišljenja, a sada čekamo i da se završi celokupan postupak oko nedodeljivanja. Žalbeni rok traje 15-ak dana, pa onda ima rok za konačnu odluku. Za to vreme mi ćemo formalno-pravno završiti našu proceduru i tada ću definitivno potpisati Plan, rekao je ministar unutrašnje i spoljne trgovine i telekomunikacija.

On je naveo da to konkretno znači da može da se pređe “sa reči na dela”.

- Tada ćemo moći da pokrijemo između 70 i 80 odsto domaćinstava digitalnim signalom. U drugoj fazi, u prvoj polovini sledeće godine, moći ćemo da oslobodimo frekvenciju, damo na javno nadmetanje i da damo digitalnu dividendu, što znači da će mobilni operateri moći da se nadmeću za frekvenciju što bi državi donelo oko 100 miliona evra, rekao je Ljajić.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.