Foto: Garić: Potraga za krijumčarenom robom je izgovor za bacanje šok bombi
BEOGRAD - Urednik portala "Kosovo onlajn" Miloš Garić izjavio je da je situacija u Sjevernoj Mitrovici veoma dramatična i da je za bacanje šok bombi po gradu izgovor kosovskoj policiji bila potraga za krijumčarenom robom.
"Sa izgovorom da traže krijumčarenu robu, ušli su u apoteku i tražili neku carinsku robu, a zapravo su hteli da bacaju šok bombe po gradu", rekao je Garić i ukazao na to da Kfora nigdje nema.
Garić je istakao da, prema njegovim saznanjima, nema povrijeđenih među okupljenim Srbima, ali je naglasio da srpski narod na Kosovu i Metohiji mora biti složan i jedinstven, prenosi TV Pink.
Prema njegovim riječima, prištinski specijalci "Rosu" pojavili su se kada su bačene prve šok bombe i nalaze se na nekoliko mjesta u gradu, kao i kosovska interventna jedinica.
"Stanje se trenutno, kako sam čuo sa terena, malo smirilo", rekao je Garić i dodao su tenzije i dalje prisutne.
Srbi su jutros u Kosovskoj Mitrovici spriječili pripadnike kosovske policije da pretresu poslovne objekte. Okupljeni građani su bacali kamenice, a policija je uzvraćala šok-bombama.
Akcija kosovske policije u Sjevernoj Mitrovici, zapaljen automobil
Jedinica za ekonomski kriminal pri kosovskoj policiji danas u sjevernom dijelu Kosovske Mitrovice sprovodi akciju protiv krijumčarenja, blokirana je ulica Knjaza Miloša gdje se okupio veliki broj građana, a zapaljen je jedan automobil.
U međuvremenu, oklopna vozila kosovske policije, koja su bila pozicionirana duž ulice ka Bošnjačkoj mahali, povukla su se, prenosi Radio KiM.
TV Most javlja da je, prema nezvaničnim informacijama, u pitanju akcija zaplijene srpskih proizvoda u apoteci u ulici Knjaza Miloša i veleprodajama.
Kako prenosi Radio KiM, jedan automobil je zapaljen u Sjevernoj Mitrovici na raskrsnici između Srednje tehničke škole "Mihailo Petrović Alas" i Bošnjačke mahale.
Vatrogasne jedinice su izašle na lice mjesta, a i dalje se čuju sirene za uzbunu.
Okupljen je veliki broj građana, javlja Radio Kontakt Plus.
Tokom akcija kosovske policije je bačen suzavac, a čulo se nekoliko ekspolozija. Pretpostavlja se da su u pitanju šok-bombe.
Raskrsnica koja se nalazi u blizini Srednje tehničke škole, blokirana je.
U gradu, nakon što je počela ova akcija, neprestano odzvanjaju sirene za uzbunu.
Kako javlja Kosovo onlajn, u toku je akcija policije u više mijesta na sjeveru, pored Sjeverne Mitrovice i u Zvečanu.
U ovom trenutku nema saznanja da li su angažovani i pripadnici specijalne policije, ili je na terenu samo interventna policija.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.