Foto: Evropska unija centralni cilj Vlade
BEOGRAD - Ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić izjavio je u petak u Nikoziji da je članstvo u EU centralni cilj Vlade Srbije.
- Idemo ka članstvu u EU, ali ne dozvoljavamo da se dovede u pitanje naš teritorijalni integritet - rekao je Jeremić poslije razgovora sa šefom kiparske diplomatije Markosom Kiprijanuom.
- Nikada nećemo prihvatiti pokušaj otcjepljenja dijela naše teritorije - izjavio je Jeremić.
On je rekao da je Kipar najbliži i najbolji saradnik Srbije u EU i da Nikozija može da računa na potpunu podršku Beograda Srpski ministar je rekao da je Kipar najbliži i najbolji saradnik Srbije u EU i da Nikozija može da računa na potpunu podršku Beograda u svim pitanjima.
Kiprijanu je izjavio da Kipar neće priznati nezavisnost Kosova i da Nikozija podržava kretanje Beograda ka EU i liberalizaciju viznog režima za građane Srbije.
Jeremić će se sastati i sa predsjednikom Kipra Demetrisom Hristofjasom i predsjednikom parlamenta Mariosom Karojanom.
Ministar spoljnih poslova juče je boravio u Briselu gdje je razgovarao sa komesarom EU za proširenje Olijem Renom i govorio u Spoljnopolitičkom odboru Evropskog parlamenta.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.