Đuraškoviću ukinut kućni pritvor

Tanjug
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Đuraškoviću ukinut kućni pritvor

Beograd - Specijalni sud u Beogradu ukinuo je kućni pritvor vlasniku “Nibens grupe” Milu Đuraškoviću, kome se sudi zbog optužbi da je oštetio “FAM” za oko 35 miliona evra, prenosi Tanjug.

- Đuraškoviću je sud dozvolio da se u daljem toku postupka brani sa slobode - rekao je njegov advokat Zoran Ateljević.

Shodno toj odluci, Đuraškoviću je poslije više od šest mjeseci skinuta elektronska narukvica, putem koje je Uprava za izvršenje krivičnih sankcija kontrolisala njegovo kretanje u kućnom pritvoru.

Prije pet dana Apelacioni sud je usvojio žalbu Đuraškovićevih advokata i ukinuo rješenje krivičnog vanpretresnog vijeća Specijalnog suda, kojim je Đuraškoviću 18. oktobra bila produžena mjera zabrane napuštanja kuće i naložio mu da ponovo razmotri razloge za produženje te mjere.

- Odlučujući ponovo, Specijalni sud je ukinuo meru zabrane napuštanja stana - napomenuo je Ateljević.

Đurašković je 18. aprila pušten iz pritvora Okružnog zatvora u Beogradu u kom je proveo 11 mjeseci, koji mu je zamjenjen kućnim pritvorom, a na nogu mu je stavljena elektronska narukvica.

On je 12. maja 2011. godine uhapšen zajedno sa saradnicima, a sudi im se zbog optužbi da su zloupotrebom službenog položaja pribavili oko 18 miliona evra imovinske koristi Đuraškoviću i istovremeno oštetili Fabriku maziva “FAM” iz Kruševca za oko 35 miliona evra.

Đurašković je negirao navode optužnice.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.