Foto: Instagram: Ivica Dačić
JAGODINA – Potpredsjednik Vlade Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić, koji je i predsjednik SPS-a, obilježio je danas u Jagodini rođendan preminulog predsjednika Skupštine tog grada Dragana Markovića Palme, otvaranjem ulice koja nosi njegovo ime i humanitarnom akcijom dobrovoljnog davanja krvi.
„Danas sam u Jagodini gdje obilježavamo rođendan mog brata Dragana Markovića Palme, otvaranjem ulice koja nosi njegovo ime i humanitarnom akcijom dobrovoljnog davanja krvi. Svake godine 2. maja okupljali smo se u ovom Pomoravskom gradu ovim povodom. Ove godine je drugačije“, napisao je Dačić na svom Instagram nalogu.
Dačić je naglasio da „ipak, sve ovo što možemo da vidimo i čime se Jagodina ponosi, uglavnom je vezano za njegovo ime i za njegova djela, što potvrđuje koliko je bio veliki čovjek“.
Istako je da je Dragan Marković bio veliki domaćin i ne samo za svoju porodicu nego i za svoj grad, iz kojeg nikada nije želeo da ode.
„Još jednom, dragi brate Dragane, nadam se da si zadovoljan gledajući nas sa nekog mjesta koje je svakako mirnije nego što je ovo danas na ovoj planeti i na nama je obaveza da čuvamo tu uspomenu i da nastavimo putem koji si trasirao“, naveo je Dačić.
Predsjednik Jedinstvene Srbije, narodni poslanik i predsjednik Skupštine Grada Jagodina Dragan Marković Palma preminuo je 22. novembra 2024. godine u 64. godini života.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.