Dačić 15. novembra u Kosovskoj Mitrovici

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Dačić 15. novembra u Kosovskoj Mitrovici

Beograd - Premijer Srbije Ivica Dačić trebalo bi u petak, 15. novembra, da posjeti Kosovsku Mitrovicu, gdje će u nedjelju, 17. novembra, biti održani ponovljeni izbori, najavio je generalni sekretar Vlade Srbije Veljko Odalović.

Odalović je na konferenciji za novinare u Kosovskoj Mitrovici pozvao Srbe da izađu na ponovljene izbore, da podrže listu "Srpska" koju podržava Beograd, kao i njenog kandidata za gradonačelnika Krstimira Pantića.

Premijer Srbije boravio je na Kosovu i Metohiji neposredno prije održavanja prvog kruga izbora 3. novembra.

Njegovoj tadašnjoj posjeti prethodio je diplomatski incident i zabrana Prištine srpskim državnicima da uđu na teritoriju Kosova i Metohije.

Zabrana je "ukinuta" nakon njegovog sastanka sa premijerom samoproglašenog Kosova Hašimom Tačijem i visokim predstavnikom EU za spoljnu politiku i bezbjednost Ketrin Ešton u Briselu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.