Brnabić: Blokaderi osumnjičeni za planiranje državnog udara pobjegli u Hrvatsku

Tanjug
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Agencije

BEOGRAD - Predsjednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da, prema saznanjima domaćih bezbednosnih službi, blokaderi osumnjičeni za planiranje državnog udara u Srbiji, koji su pobjegli u Hrvatsku, žele da nastave da studiraju, ali na Univezitetu u Zagrebu.

Brnabić je rekla da je riječ o pripadnicima terorističke grupe Mile Pajić i Dinka Gruhonjića koji nisu privedeni jer su pobjegli u Hrvatsku, a koji su, kako je navela, imali namjeru i pokušavali da unište Srbiju preko obrazovanja kao najosjetljivijeg i najvažnijeg segmenta svakog društva.

- Svako pojedinačno od njih, osim Mile Pajić koja ima neke druge ambicije, izjasnili su se da žele da nastave da studiraju u Zagrebu. Toliko o tome koliko su blokaderi. Studije im ne smetaju, ali u Zagrebu -  rekla je Brnabić za TV Pink.

Ona je upitala od čega žive ti blokaderi koji su skoro pola godine u Hrvatskoj i ko će da im plaća studiranje na Univerzitetu u Zagrebu.

- Istim tim ljudima koji su imali nameru da spreče svim mladim ljudima u Srbiji da studiraju. Oni će nastaviti studiranje u Zagrebu... Toliko o blokaderima, njihovim namerama, željama, ciljevima i podršci koju uživaju od nekih drugih država - rekla je Brnabić.

Komentarišući to što su odbornici opozicije u Novom Sadu napustili sjednicu Saveta za kulturu i informisanje prije glasanja o inicijativi za podizanje spomenika žrtvama tragedije na Željezničkoj stanici, Brnabić je rekla da je to "jeziva priča" i da dovoljno govori o blokadinima i političkoj zloupotrebi žrtava i njihovih porodica po istom scenariju kao nakon majskih tragedija iz 2023. godine.

-Njih baš briga i za te žrtve i za njihove porodice. Kada je gradonačelnik Novog Sada, Žarko Mićin, dao inicijativu da se podigne spomen obeležje za nastradale u toj užasnoj tragediji, oni nisu želeli da glasaju, izašli su iz sale - kazala je ona.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.