Foto: Boris Tadić sa dijasporoi u Klivlendu
BEOGRAD - Srbija će nastaviti da vodi politiku mira, sporazumevanja i integracija u Evropsku uniju, ali neće odustati od legitimnih i nacionalnih interesa odbrane suvereniteta, teritorijalnog integriteta i identiteta, poručio je u Klivlendu predsjednik Srbije Boris Tadić.
Tadić, koji od juče do 26. septembra predvodi delegaciju Srbije na 64. zasjedanju Generalne skupštine Ujedinjenih nacija u Njujorku, na prijemu za predstavnike srpske dijaspore, kojem su prisustvovali senator Džordž Voinović i komandant Nacionalne garde Ohaja Gregori Vajt, naglasio je da Srbija neće voditi politiku koja će ljude izlagati rizicima.
Kako je istakao, Srbija će voditi politiku koja na racionalan i dostojanstven način brani nacionalne i državne interese, vodi računa o građanima i identitetu.
- Uvek govorim da hoćemo da Srbija bude članica EU, ali sa našim identitetom i kulturom. Svi oni koji misle da takav politički cilj sa sobom nosi gubitak identiteta trebalo bi da znaju da Srbija nikada neće odustati od politike odbrane vlastitog identiteta - rekao je Tadić.
Tadić je zamolio dijasporu u Ohaju da tu poruku prenese svim Srbima koji žive u SAD i naglasio da ne vidi "alternativu takvoj politici".
On je ponovio da Srbija nikada neće odustati od odbrane suvereniteta i teritorijalnog integriteta, ali i da nikada neće dovoditi u pitanje živote ljudi.
- Mi vodimo miroljubivu politiku i branimo Kosovo diplomatskim i političkim sredstvima - poručio je Tadić.
On je precizirao da Srbija želi da vodi miroljubivu politiku u regionu i da stvori najbolje moguće odnose sa susjedima.
- Srbija je danas demokratska država koja želi da postane članica EU - rekao je Tadić.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.