Foto: Afera “Agrobanka”: Za desetak dana hapšenja biznismena
Beograd - Dosadašnja istraga u slučaju Agrobanke je samo uvod jer će u narednih desetak dana ona biti proširena i na značajna imena iz svijeta biznisa, saznaje “Blic”.
- Postojećom istragom je obuhvaćena suma veća od četiri miliona evra, a za sada postoji sumnja da je Agrobanka u periodu od 2006. do 2011. godine odobrila nezakonite kredite ukupne vrednosti veće od 200 miliona evra, koji kasnije nisu vraćeni. Tako da nas čekaju tek značajna imena iz sveta biznisa, koja su na ovaj nezakonit način dolazila do velike količine gotovog novca. Neki i do više desetina miliona evra - kaže izvor blizak istrazi.
Istragom je za sada obuhvaćeno 10 osoba od kojih je devet u pritvoru, a Tužilaštvo za organizovani kriminal je tražilo da se pritvor odredi i za Slobodana Ratkovića, koji je u bjekstvu. Ukoliko sud prihvati zahtjev tužilaštva za određivanje pritvora Ratkoviću, za koga postoji sumnja da se krije u Hrvatskoj, biće automatski raspisana Interpolova potjernica za njim.
Osumnjičeni Dušan Antonić, bivši predsjednik Izvršnog odbora Agrobanke i još devet osoba terete se za odobravanje i uzimanje nezakonitog kredita, ukupne vrijednosti od 4.140.000 evra, za preduzeća “Headcommerce” i “Drina timber”, čiji je suvlasnik Milan Antonić, sin direktora banke, kao i za preduzeće “Ekolimb”. Osim oca i sina, osumnjičeni su članovi Izvršnog odbora Agrobanke Bojan Zarić i Slavoljub Korićanac, izvršni direktora sektora te banke za upravljanje rizicima Vehab Papić i izvršni direktor sektora za korporativno bankarstvo Bojan Labović.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.