Foto: Zaev: Odlaganje pregovora dovodi u pitanje kredibilitet EU
SKOPLjE - Premijer Sjeverne Makedonije Zoran Zaev smatra da je neodobravanje pregovaračkog okvira za njegovu zemlju udar na temelje na kojima je izgrađena EU i da svako odlaganje početka pregovora samo dovodi u pitanje njen kredibilitet.
Zaev je rekao da će Sjeverna Makedonija zbog neodobravanja početka pregovora krajem prošle godine izgubiti dragocjeno vrijeme, ali najvećim gubitnikom smatra EU.
“Mi ćemo biti maksimalno aktivni o ovom pitanju. Borićemo se zato što naša djeca očekuju da pobijedimo u bitkama 21. vijeka, da budu u EU i da budu sigurni i stabilni kao što su sada u NATO”, poručio je Zaev.
Prema njegovim riječima, bilateralna pitanja ne treba da budu prepreka evropskim procesima, a ni predstojeći izbori u Bugarskoj ne treba da budu prepreka rješavanju bilateralnih razlika, prenose makedonski mediji.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.