Sanaderovoj supruzi i kćerki oduzeti pasoši

Glas Srpske
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Sanaderovoj supruzi i kćerki oduzeti pasoši

ZAGREB - Supruzi i kćerki bivšeg hrvatskog premijera Ive Sanadera, oduzeti su pasoši i policija nadgleda njihovo kretanje, a mediji u Hrvatskoj javljaju i da je policija po nalogu suda, počela da plijeni kolekciju umjetničkih slika u vlasništvu bivšeg premijera.

Da su pasoši oduzeti potvrdila je i pravna zastupnica ženi i kćerki bivšeg hrvatskog premijera Jasna Novak.

Policija je prvo zabranila, a potom dozvolila Sanaderovoj ženi i kćerki da uđu u svoju kuću u Zagrebu, ali su pripadnici policije i dalje smješteni blizu kuće i paze na kretanje oko nje.

Raniju izjavu Novakove da je policija zapečatila kuću demantovali su iz MUP-a, rekavši da policija sprovodi nalog istražnog sudije i da je kuća pod kontrolom.

- Supruga i kćerka bivšeg premijera mogu ulaziti i izlaziti, ali pod nadzorom - rekao je u petak novinarima portparol MUP-a Krunoslav Borovec.

Mediji izvještavaju da je, po nalogu suda, policija počela da plijeni kolekciju umjetničkih slika u vlasništvu bivšeg premijera.

Umjetničke slike čija vrijednost, navodno, pet puta prelazi iznos od 1,5 miliona kuna (oko 200.000 evra), koji je Sanader naveo u imovinskoj kartici, zaplijenjene su u njegovoj kući u Splitu, a onda u elitnom poslovnom prostoru u Zagrebu.

Sudski nalog, koji je policija sprovodila na tri Sanaderove adrese, nastavak je privremene blokade imovine, dok se ne završi krivični postupak koji je protiv Sanadera otvoren u Zagrebu, a koji se dijelom preselio i u Austriju, zbog sumnje da je prao novac preko austrijskih bankovnih računa, gdje je na ime Sanaderovog tasta Ive Šarića sačuvano milion evra.

Lovrić

Advokat Mirjane i Brune Sanader Ivan Lovrić kaže da u potezu policije ima svega pomalo, a najviše nastojanja da ih ponize i šikaniraju.

- To je trajalo nekih od deset do 15 minuta. Legitimno je pravo policije da legitimiše, ali za sve postoji neki način - kazao je Lovrić. On tvrdi da sve to nema nikakve veze sa slučajem pranja novca u Austriji za koji je osumnjičen Sanader i jedna osoba koja mu je u rodu.

- Sve što se dogodi i istražuje u Austriji, ostaje u Austriji - dodao je Lovrić. 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.