Foto: Agencije
ZAGREB - Marko Perković Tompson prodaje politički bezobrazluk, izjavila je nekadašnji ministar spoljnih i evropskih poslova Hrvatske, sociolog Vesna Pusić i istakla da to nije nikakav društveni otpor "nego naprosto svinjarija".
Pusićeva je to rekla gostujući na hrvatskoj Vida TV, a povodom najavljenog koncerta pjevača Tompsonana, koji u svojim pjesmama glorifikuje ustaštvo, na zagrebačkom Hipodromu za koji je u kratkom vremenu prodato pola miliona ulaznica.
Za pola miliona prodatih ulaznica za koncert Tompsona, Pusić kaže da je tu riječ o potpuno pogrešno shvaćenom društvenom otporu.
- Riskantnije bi bilo pjevati jugoslovenske pjesme. Tompson prodaje politički bezobrazluk. To nije nikakav društveni otpor, nego naprosto svinjarija - navela je Pusić.
Inače, Vesna Pusić je duže od 10 godina bila predsjednica treće po snazi parlamentarne stranke u Hrvatskoj. Obavljala je visoke političke dužnosti; bila je potpredsjednica Vlade, ministarka spoljnih poslova i redovni profesor na Filozofskom fakultetu.
Danas je aktivna u radu tink-tankova kojima je u fokusu interesa svjetska politika.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.