Foto: Ilustracija
ZAGREB – Najuticajnija opoziciona stranka SDP u potpunosti je podržala gradonačelnika Zagreba Tomislava Tomaševića povodom zabrane nastupa pjevača Marka Perkovića Tompsona na dočeku hrvatskih rukometaša sa Evropskog prvenstva i prozvala Vladu i premijera Andreja Plenkovića zbog radikalizacije i unošenja razdora u društvo.
Smatramo da rasprave o izvođaču pjesme nepotrebno odvlače pažnju sa uspjeha naših sjajnih reprezentativaca. Sport je prostor u kojem se takmičari i navijači ujedinjuju kroz fer-plej i zajedničke vrijednosti, a ne kroz političke podjele”, poručili su iz SDP-a.
Stoga smatraju dobrim, kako navode, odgovoran potez gradonačelnika Zagreba, koji je obezbijedio sve uslove za svečani doček, omogućio izvođenje pjesme koju su igrači tražili i cijelo vrijeme bio u komunikaciji s Hrvatskim rukometnim savezom.
„Svi su mogli biti zajedno na trgu i slaviti, to uopšte nije sporno. Sport i reprezentacija pripadaju svima. I zbog toga je odgovornost na Plenkovićevoj vladi koja, umjesto da se ponaša normalno, opet ponavlja obrazac od prošlog ljeta, nastavlja s radikalizacijom, politizuje sport i unosi razdor među ljude”, poručili su iz SDP-a.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.