Organizovana zloupotreba statusa

Glas Srpske
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Organizovana zloupotreba statusa

BERLIN - Njemačko Ministarstvo unutrašnjih poslova vjeruje u normalizaciju stanja u pogledu zahtjeva za azil građana iz Srbije i Makedonije i ne vidi u ovom momentu osnovu za prijedloge o ponovnom uvođenju viza za te dvije države, piše njemački magazin "Fokus".

Ukidanjem finansijske pomoći podnosiocima zahtjeva za azil, namijenjene njihovom povratku, stanje "će se ponovo normalizovati", smatraju u Saveznom ministarstvu unutrašnjih poslova u Berlinu, saznaje "Fokus", koji piše da je broj podnosilaca zahtjeva za azil iz Makedonije i Srbije drastično porastao - sa 119 u septembru lane, na 1.808 ove godine.

Nagli skok zahtjeva za azil iz Srbije i Makedonije se, prema stavovima iz Ministarstva unutrašnjih poslova, vjerovatno, može objasniti "organizovanom zloupotrebom" prava na azil, prenosi "Fokus", koji piše da su njemačke vlasti u više od  300 slučajeva uspjele da dokažu preveru.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.