Lunaček: Smjena vlasti u Crnoj Gori bila bi dobra

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Lunaček: Smjena vlasti u Crnoj Gori bila bi dobra

Podgorica - Smjena vlasti u Crnoj Gori nakon 23 godine bila bi dobra za razvoj demokratije u društvu, ocijenila je poslanik Evropskog parlamenta Urlike Lunaček, javile su agencije.

Ona je rekla da je demokratsko pravilo u zemljama EU, da se Vlade mijenjaju nakon jednog ili dva mandata.

- Ne kažem da je nužno da vladajuća partija u Crnoj Gori ustupi mjesto nekom drugom, ali promjena bi bila dobra zbog razvoja demokratije - rekla je Lunaček na konferenciji za novinare stranke Pozitivna Crna Gora (PCG).

Komentarišući navode organizacije MANS o nepravilnostima u Centralnom biračkom spisku, Lunaček je rekla da do izbora ima vremena da se spiskovi srede.

- Te stvari treba srediti, jer ne bilo dobro da postoje bilo kakve sumnje u fer izbore. Crna Gora će, najvjerovatnije, ući u EU nakon Hrvatske - pojasnila je Lunaček i navela da njena Partija zelenih podržava PCG zbog sličnih programskih ciljeva dvije stranke.

Lunaček smatra da se evropski zakoni moraju primjenjivati zbog građana, a ne samo zato što to želi Evropska unija.

Ona je istakla da je zbog toga bitno da PCG nakon izbora uđe u parlament, ocjenjujući da je ta partija posvećena da "dovede" EU u Crnu Goru.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.