Kosorova tvrdi da nije znala za nelegalno finansiranje

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Kosorova tvrdi da nije znala za nelegalno finansiranje

Zagreb - Bivši hrvatski premijer Jadranka Kosor rekla je juče na suđenju Ivi Sanaderu na zagrebačkom Županijskom sudu da nije znala za nelegalno finansiranje HDZ-a, prenijele su agencije.

Kosorova je navela da HDZ, s obzirom na to da je imao redovne izvore finansiranja, nije imao potrebe za crnim fondovima.

Prema njenim riječima, Barišić je, kada je predavao novac, rekao da je riječ o donacijama i da u njegovo porijeklo nije imala razloga da sumnja.

Riječ je o dva miliona kuna i 300.000 evra, koje je Barišić položio u sef stranke nakon što je Kosor naslijedila Sanadera na mjestu predsjednik HDZ-a i Vlade Hrvatske.

Kosorova je navela da bi s "današnjom pameću i saznanjima" istrajala da se novac koji joj je poslije preuzimanja stranke ostavio bivši blagajnik Mladen Barišić vrati donatorima ili uplati u državni budžet.

U porijeklo novca, kako je ispričala, "posumnjala je tek poslije medijskih natpisa o aferi 'Fimi medija' i tada je o svemu obavijestila glavnog tužioca Mladena Bajića".

Ona je izjavila i da je mislila da pjevači, koji su članovi HDZ-a, u kampanjama pjevaju besplatno, te da se na Predsjedništvu stranke nije raspravljalo o tome ko će pjevati, jer se o tome odlučivalo u izbornim štabovima, javili su hrvatski mediji.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.