Kaluđerović mijenja Roćena

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Kaluđerović mijenja Roćena

Podgorica - Nebojša Kaluđerović biće vršilac dužnosti crnogorskog ministra inostranih poslova i evropskih integracija.

Kako je javila Televizija Crne Gore Kaluđerović će na sjednici Vlade, 12. jula preuzeti Funkciju šefa dipomatije, a tada će biti prihvaćena i ostavka Milana Roćena.

Roćen je odluku o povlačenju sa Funkcije ministra inostranih poslova i evropskih integracija ozvaničio u poneljak. Roćen je na toj funciji bio prethodnih šest godina.

Nebojša Kaluđerović, koji sada radi u crnogorskom Ministarstvu inostranih poslova kao državni sekretar za politička pitanja, bio je ambasador Crne Gore i Srbije i Crne Gora pri Ujedinjenim nacijama, a prije toga specijalni izaslanik crnogorske Vlade pri Ujedinjenim nacijama.

Kaluđerović je bio šef kabineta predsjednika Vlade Crne Gore tokom 2003. i 2004. godine, a godinu ranije obavljao je istu Funkciju kod predsjednika Crne Gore.

Bio je i zamjenik ministra inostranih poslova za multilateralu tokom 2002. godine.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.