Foto: Hrvatski ministar odbrane: Trebalo je streljati bandite koji su kompromitovali “Oluju”
Kad se govori o akciji “Oluja” nema govora o bilo kakvom zločinačkom poduhvatu, a na licu mjesta trebalo je streljati bandite koji su ubijali nedužne ljude, pljačkali po selima i kompromitovali ovu besprjekornu vojnu akciju, izjavio je hrvatski ministar odbrane Ante Kotromanović.
Za ono što se događalo nakon Oluje, Kotromanović u izjavi za portal politikaplus krivi institucije i to prije svega ministarstvo policije i pravosuđa.
- Mi smo kao vojnici odradili svoj posao i porazili neprijatelja, naše nije bilo da kontrolišemo prostor. Ja sam odmah predao oslobođeni prostor zapovjedniku policije. Oni su došli iza mene sa svojim ljudima i formirali policijske stanice u Vrlici i Kijevu, a vojska je krenula dalje prema granici Hrvatske i BiH - rekao je Kotromanović.
Hrvatski ministar odbrane ističe da je nesporno da je zločina bilo i to se mora priznati.
- Smatram da za to mora odgovarati onaj ko ga je i počinio, njega treba žestoko kazniti. Sad mi je žao što hrvatska vojska nije imala mogućnost preuzimanja kontrole nad oslobođenim prostorom, siguran sam da bi bili puno efikasniji - rekao je Kotromanović.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.