Foto: Hrvatska ukida presude zločincima
ZAGREB - Direktor Dokumentaciono-informacionog centra "Veritas" Savo Štrbac izjavio je da ni 20 godina poslije masakra 13 rezervista JNA na Koranskom mostu u Karlovcu nije okončan sudski postupak za ovaj zločin, niti su procesuirani svi njegovi učesnici koji su poznati javnosti.
Štrbac je rekao da je jedan od učesnika u masakru pripadnik hrvatskog Zbora narodne garde Mihajlo Hrastov do sada tri puta oslobađan odgovornosti pred sudom u Karlovcu, poslije čega ga je Vrhovni sud Hrvatske osudio najprije na osam, pa na sedam godina zatvora, ali da je u decembru prošle godine Ustavni sud Hrvatske tu presudu ukinuo.
- Istragom i iskazima svjedoka otkriveni su kao izvršioci i Velimir Hrvojević, Petar Mandić i Živko Perišić, ali oni nikada nisu procesuirani - naglasio je Štrbac.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.