Foto: Grčka odbija Nimicov prijedlog
SKOPLjE - Grčki pregovarač u sporu između Skoplja i Atine u vezi sa nazivom Makedonija Adamandios Vasilakis prenio je medijatoru UN Metjuu Nimicu da Atina nije zadovoljna aktuelnim prijedlogom za rješavanje spora.
- Pregovori o sporazumu sa Skopljem u vezi sa nazivom idu ka bezizlaznosti poslije odbijanja Grčke da prihvati aktuelnu ideju posrednika UN Metjua Nimica - javili su skopski mediji, pozivajući se na grčku štampu.
Grčki mediji javili su da je susret u Njujorku između Vasilakisa i Nimica trajao više od dva časa, a Nimic nije krio da je odgovor Grčke bio negativan, te dodao da će pregovori biti nastavljeni.
Grčka nije zadovoljna julskim modifikovanim setom ideja medijatora Nimica, prije svega, o korišćenju eventualnog kompromisnog imena. Atina ostaje na poziciji o korišćenju imena sa geografskom odrednicom, koje bi bilo u sveobuhvatnoj upotrebi.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.