Foto: Đukanović: Crna Gora kao Monte Karlo
Podgorica - Lider Demokratske partije socijalista Milo Đukanović ocijenio je da je pogrešno upoređivati Crnu Goru sa bilo kojom turističkom destinacijom na Jadranskoj obali, već da su njene predispozicije da stane uz rame Sen Tropeu, Kanu, Monte Karlu, javlja RTS.
Đukanović je rekao da su pojedini investitori na crnogorskom primorju zaposeli vrlo ekskluzivne lokacije i čekaju bolje vrijeme da ih prodaju, što nije u interesu države.
Na izbornom skupu DPS-a u Kotoru, Đukanović je rekao da se mora voditi računa o interesima investitora, ali postoje i određeni segmenti u kojima se oni i interesi države ne moraju uvek podudariti.
Plašim se da je česta situacija i u Kotoru i na Crnogorskom primorju da su određeni investitori zaposeli vrlo ekskluzivne delove i čekaju bolje vrijeme da te svoje lokacije prodaju.
To nije interes države, jer dok oni čekaju, a ne grade hotele, troše naše vrijeme, naveo je lider DPS-a.
Đukanović je izrazio uvjerenje u pobjedu vladajuće koalicije na izborima 14. oktobra, nazvavši opoziciju političkim cirkusom sa kleptomanskim ambicijama, prenose podgorički mediji.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.