Foto: Željka Cvijanović: Stranci predstavljaju RS kao gomilu pobunjenika
Berlin - Premijer RS Željka Cvijanović izjavila je da stranci BiH nikada nisu tretirali na pravi način, a da RS pokušavaju da predstave kao gomilu pobunjenika.
- Ali mogu vam reći da RS predstavlja veoma stabilnu institucionalnu tvorevinu - rekla je Cvijanovićeva u intervjuu za "Dojče vele" izražavajući nezadovoljstvo i načinom na koji situaciju u BiH predstavljaju inostrani mediji.
Na pitanje zašto RS u mnogim stvarima nije usklađena sa standardima, Cvijanovićeva je odgovorila: "Pa šta? Mi nismo članovi EU i u ovom trenutku nemamo tu obavezu."
Ona je istakla da najavljeni referendum u RS nije usmjeren na cijepanje BiH i izdvajanje Srpske i da nije u suprotnosti sa Dejtonskim sporazumom.
- Nije cilj da tražimo veći stepen autonomije, već da pokušamo očuvati nivo autonomije koja je Dejtonskim sporazumom data RS. To je jedina stvar koja je važna. Znam da pišete političke trilere, ali nemojmo da prelazimo u fikciju - istakla je Cvijanovićeva.
Jedno od pitanja bilo je da li RS želi novi rat u BiH.
- Ne, mi ne želimo rat i neće biti novog rata. Mi nismo konfliktna zona - istakla je Cvijanovićeva.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.