Vučić sa španskim zvaničnicima: Ukazao sam na licemjerje u svijetu po pitanju Ukrajine i Kosmeta

Tanjug
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Vučić sa španskim zvaničnicima: Ukazao sam na licemjerje u svijetu po pitanju Ukrajine i Kosmeta

MADRID - Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je danas u Madridu tokom razgovora sa španskih zvaničnicima ukazao na brojne nelogičnosti i licemjerja koje postoji u međunarodnoj politici kada je riječ o ukrajinskim oblastima, sa jedne strane, i Kosova i Metohije sa druge.

Vučić je tako odgovorio na pitanje novinarima da li su razgovarali o Ukrajini i da li je tokom razgovora u Španiji prenio stav o tim dvostrukim aršinima.

-Naravno da smo razgovarali o Ukrajini i ponovio sam naše jasne stavove o poštovanju međunarodnog javnog prava i granica međunarodno priznatih zemalja u skladu sa politikom koju Srbija ima i ukazao na brojne nelogičnosti i licemerja koje postoji u međunarodnoj politici, ali to nije neka velika novost - kazao je predsjednik Srbije.

Dodao je da se dobro seća pozicije Srbije 1999. godine kada oni kojima su danas puna usta poštovanja međunarodnog prava i međunarodno priznatih granica nisu tako razmišljali kada je riječ o Srbiji.

Na pitanje da li smatra da je apsurdno to što je Priština na strani Ukrajine i to što je vlada u Prištini obojena ukrajinskom zastavom Vučić je rekao da „kada je reč o Albancima, tu nikada nikakvih principa, nije bilo i niti će ih biti“.

Dodao je da zato tu nema šta ni da komentariše.

Izjavio je da će Srbija sa odgovorim na krizu u vezi sa Ukrajinom izaći u narednih 48 sati i da će njen stav biti principijelan kao i do sada, zasnovan na poštovanju međunarodnog prava.

-Noćas sam razgovarao sa premijerkom, koja je u tehničkom mandatu, ali da ne bismo tražili izgovore u tehnici i problemima sa kojima se suočavamo trenutno, izaći ćemo sa kompletnim odgovorom na tu krizu u narednih 48 sati - rekao je Vučić, komentarišući poziv iz EU da od Srbije očekuje da se uskladi sa sankcijama Rusiji.

Vučić je rekao da će sutra u Beogradu, po povratku iz posjete Španiji, imati sastanak sa ambasadorima zemalja Kvinte i šefom Delegacije Evropske unije, a da će najkasnije u roku od 24 sata nakon toga izaći sa odgovorom.

-Naši stavovi su u potpunosti zasnovani na poštovanju mnjđunarodnog javnog prava, principijelan i neće se razlikovati u odnosu na ono što smo mislili i govorili 2000.godine ili 2016. - rekao je Vučić.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.