Foto: Vlada podržala finansiranje željezničke infrastrukture
BANjALUKA - Vlada Republike Srpske dala je saglasnost na Prijedlog ugovora o finansiranju željezničke infrastrukture u 2012. godini u vrijednosti od 22.187.500 KM i Prijedlog ugovora o sufinansiranju željezničkog saobraćaja od interesa za Srpsku za 2012. godinu u iznosu 2.812.500 KM, koji će biti zaključeni između Vlade Srpske i “Željeznica Republike Srpske” AD Doboj, prenose agencije.
Za potpisivanje ugovora ovlašten je ministar saobraćaja i veza Nedeljko Čubrilović, saopšteno je iz Biroa Vlade Republike Srpske za odnose sa javnošću nakon sinoćnje sjednice Vlade.
Vlada RS utvrdila je Prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o državnim službenicima, po hitnom postupku.
- Razlozi za donošenje ovog zakona sadržani su u potrebi da se Zakon o državnim službenicima uskladi sa Zakonom o penzijskom i invalidskom osiguranju, u dijelu koji se odnosi na uslove za prestanak radnog odnosa po sili zakona zbog odlaska u penziju - saopšteno je iz Biroa za odnose sa javnošću.
Vlada RS utvrdila je na sinoćnjoj sjednici i Nacrt zakona o izmjenama i dopunama Zakona o ugostiteljstvu i donijela je Rješenje o odobrenju uplate doprinosa za penzijsko i invalidsko osiguranje za osiguranike u bivšim državnim preduzećima, akcionarskim društvima i zemljoradničkim zadrugama.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.