U Federaciji testirano 105 uzoraka, virus potvrđen kod dva lica

Srna
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: U Federaciji testirano 105 uzoraka, virus potvrđen kod dva lica

SARAJEVO - U posljednja 24 časa u Kantonu Sarajevo testirano je 105 uzoraka na prisustvo virusa korona, a virus je potvrđen kod dva lica, podaci su kantonalnog Zavoda za javno zdravstvo.

Ukupan broj zaraženih virusom korona u Kantonu Sarajevo sada iznosi 138, od kojih je hospitalizovano devet lica.

Na liječenju u Opštoj bolnici nalaze se tri lica, a u izolatorijumu Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu još šest, pri čemu nema pacijenata na respiratorima.

Juče je evidentiran oporavak četiri lica, čime ukupan broj oporavljenih u Kantonu iznosi 45, podaci su iz biltena Zavoda.

Iz Vlade Kantona Sarajevo saopšteno je da je kantonalni MUP u protekla 24 časa evidentirao četiri slučaja kršenja mjere samoizolacije, te da se u prinudnoj izolaciji nalaze dva lica.

Na evidenciju kantonalnog biroa za zapošljavanje juče su se prijavila 143 lica, tako da ukupan broj prijavljenih od proglašenja stanja nesreće, 18. marta, iznosi 4.826, navode iz kantonalne Vlade.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.