Foto: U Beogradu uhapšen Siniša Vučinić
BEOGRAD - Policija Srbije uhapsila je juče Sinišu Vučinića, koji je putem javnih saopštenja prijetio smrću novinaru Milošu Vasiću i poslaniku Skupštine Srbije Žarku Koraću.
Samoproklamovani četnički vojvoda Siniša Vučinić, koji se predstavlja i kao predsjednik Inicijativnog odbora Srpskog četničkog pokreta RS, priveden je zbog prijetnji koje je 28. jula uputio Vasiću i Koraću zbog njihovih izjava objavljenih u "Glasu Srpske". Oni su u tim izjavama Vučinićevu najavu o formiranju Četničkog pokreta RS u Trebinju ocijenili kao potez "seoske lude koja uznemirava javnost".
U tim dopisima Vučinić je, pored ovih prijetnji, naveo da je "zahvaljujući njemu mrtav Zoran Đinđić".
- Treće opštinsko javno tužilaštvo u Beogradu predložilo je juče sudu da protiv Siniše Vučinića pokrene istražne radnje i odredi mu pritvor zbog osnovane sumnje da je počinio krivično delo ugrožavanja sigurnosti Koraća i Vasića - rekao je portparol Tužilaštva Tomo Zorić.
U Trećem opštinskom sudu juče su saopštili da je Vučiniću određen pritvor od osam dana zbog opasnosti da bi mogao da ponovi prijetnje Koraću i Vasiću.
- Kao što smo i najavili, Tužilaštvo je od prvog dana veoma ozbiljno shvatilo pretnje upućene Vasiću i Koraću i u Srbiji, koja je demokratska država, niko nema pravo da ugrožava sigurnost drugih ljudi zbog drugačijeg uverenja i mišljenja - rekao je Zorić.
U prvoj reakciji, Žarko Korać je za B92 rekao da je privođenje Vučinića poruka da se u Srbiji ne može javno pretiti smrću.
- Svakako da je Siniša Vučinić, pre nego što je pretio smrću Milošu Vasiću i meni i hvalio se da je dao svoj puni kapacitet ubistvu Zorana Đinđića, morao da razmisli da li u iole normalnom društvu takve pretnje mogu javno da se iznose, posebno u vidu pisma koje je on uputio - kazao je Korać.
Miloš Vasić kaže da Vučinić ima i jedan prethodni krivični postupak, te da je iznenađujuće da se poslije svega pojavio u Beogradu.
- Upravo sam dobio vest da je kod istražnog sudije i da će za početak da dobije osam dana pritvora. Nije mi jasno šta mu je bilo da preti, ali gledajući njegovu kompletnu karijeru, to ipak od njega ne čudi. Ali svako je budala o svom trošku - kaže Vasić.
On ističe da je očigledno da su se u ovom slučaju tužilaštvo i policija potrudili da odrade svoj posao kako treba. Dodaje da je u slučajevima ovakvih prijetnji on uglavnom ravnodušan, ali da je Vučinić u svojoj dugogodišnjoj karijeri stekao priličan broj pristalica sličnih sebi.
Poslije prijetnji iznesenih u "demantiju" u redakciju "Glasa Srpske" 28. jula u 14.30 časova stigao je telegram sljedećeg sadržaja:
"Povodom smrti gospodina Miloša Vasića, novinara nedeljnika Vreme, primite izraze mog najiskrenijeg saučešća.Siniša Vučinić "
- A što se tiče novinarke, lude Jelene Milanović, za nju mogu da kažem da je ortodoksna lažljivica, koja isključivo barata poluistinama, a sve zbog toga što boluje od kompleksa seksualne insuficijencije nastale od ranog djetinjstva, heteroseksualnog promiskuiteta - riječi su kojima je Vučinić opisao autora teksta objavljenog u "Glasu Srpske".
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.