Turković, Kerestedžijanc: Omogućiti nastavak snabdijevanja ruskim gasom

Srna
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Turković, Kerestedžijanc: Omogućiti nastavak snabdijevanja ruskim gasom

SARAJEVO - Ministar inostranih poslova u Savjetu ministara Bisera Turković danas je privremenom otpravniku poslova Ambasade Rusije u BiH Alekseju Kerestedžijancu uručila diplomatsku notu u kojoj se traži da nadležna ruska kompanija omogući nastavak snabdijevanja gasom.

Kerestedžijanc je istakao da će notu urgentno proslijediti nadležnim u Ruskoj Federaciji kako bi se postigao dogovor i riješio problem.

Turkovićeva je upoznala privremenog otpravnika poslova o trenutnom problemu snabdijevanja gasom.

Ovom sastanku, jutros je prethodio sastanak Turkovićeva sa direktorom "Energoinvesta" Biserom Hadžialjević, direktorom kompanije "BH-gas" Jasminom Salkićem i njegovim savjetnikom Almirom Bečarevićem, navedeno je u saopštenju.

Ruski "Gasprom" smanjio je 16. decembra isporuku gasa prema "BH gasu" za 50 odsto, potvrdio je tada Srni federalni ministar energije, rudarstva i industrije Nermin Džindić.

Džindić je rekao da je potvrđena nominacija umanjena za 50 odsto, što znači da je i gasa manje za toliko, te da je rečeno da je razlog tehničke prirode.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.