Foto: Traže imena svih žrtava u Srebrenici
BEOGRAD - Tim odbrane generala Ratka Mladića tražiće od Haškog tužilaštva, u prigovoru na optužnicu, da im se dostave imena svih srebreničkih žrtava da bi se precizirao navod optužnice da je u Srebrenici "počinjen genocid nad više od 7.000 muslimana", javile su agencije.
- U prigovoru na optužnicu tražićemo imena svih žrtava, ko su bili ti ljudi i odakle su, jer je to podatak koji se krije - rekao je Mladićev glavni branilac Branko Lukić.
On je naveo da će tim odbrane tražiti i DNK analize svih ekshumiranih tijela jer ima saznanja da je došlo do mahinacija s patološkim, forenzičkim i DNK izvještajima.
- To je i priznao ljekar iz Kalifornije koji je radio na tome. Smatramo da je optužnica neprecizna ako ne sadrži imena svih žrtava - rekao je Lukić.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.