Tomićev motiv isključivo novac

M. F.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Tomićev motiv isključivo novac

BANjA LUKA - Neosnovani i netačni su istupi predsjednika Komisije za pomirenje za istinu Duška Tomića da ga politika u Republici Srpskoj onemogućava da otkrije zločine počinjene nad Bošnjacima na području Bijeljine.

To je izjavio predsjednik Saveza logoraša Republike Srpske Branislav Dukić i dodao da je simptomatično to što Tomić ne istražuje zločine počinjene nad Srbima iako je "i sam bio u bošnjačkom zatvoru tokom rata".

- Zašto Tomić ne istražuje brutalna ubistva i nestanke Srba u 536 logora u Federaciji BiH? Očigledno je da je cilj njegovih istraživanja zločina isključivo novčana korist - naglasio je Dukić.

Tomić je rekao da Komisija ima podršku vlasti Bijeljine, ali da njen rad opstruišu MUP i Tužilaštvo RS.

Dukić je rekao da su zvanična vlast Srpske i njene institucije u kontinuitetu davale podršku procesuiranju zločina.

- Predstavnici vlasti Srpske uvijek su zagovarali tezu da odgovorni za zločine moraju za to da odgovaraju, ma kojem narodu oni pripadali. Zato su Tomićeve ocjene besmislene i netačne - istakao je Dukić.

Korist

Branislav Dukić je naglasio da podatak da je od ukupno uhapšenih i procesuiranih za ratne zločine više od 85 odsto Srba, takođe, demantuje Tomićeve istupe.

- Federacija BiH i pravosuđe BiH opstruišu istraživanje i procesuiranje zločina počinjenih nad Srbima, ali to ne zanima Tomića - rekao je Dukić.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.