Teško do dogovora o podjeli imovine

Glas Srpske
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Teško do dogovora o podjeli imovine

BANjA LUKA - Član Komisije za državnu imovinu BiH iz Republike Srpske Nikola Kovačević izjavio je Srni da sumnja da će na sljedećoj sjednici Komisije doći do usaglašavanja zakona o raspodjeli državne imovine.

- Proučio sam ostale tri radne verzije zakona koje su predložili članovi Komisije sa nivoa BiH, iz Federacije BiH i Brčko distrikta i sumnjam da ćemo se usaglasiti, jer imaju malo dodirnih tačaka - rekao je Kovačević.

On je ponovio da je radna verzija članova iz RS zasnovana na teritorijalno-funkcionalnom principu, što znači da imovina koja se nalazi na teritoriji Srpske njoj i pripada.

Kovačević je naveo da je sjednica Komisije za državnu imovinu zakazana za srijedu, 23. septembra, u Banjoj Luci.

- U prvom dijelu razmatraćemo ponuđene verzije zakona, a u drugom zahtjeve pravnih lica i oba entiteta za izuzeće imovine koja se nalazi pod zabranom raspolaganja - rekao je Kovačević.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.