Tegeltija: Ograničeni bezbjednosni i humanitarni kapaciteti

Srna
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Tegeltija: Ograničeni bezbjednosni i humanitarni kapaciteti

SARAJEVO - Predsjedavajući Savjeta ministara BiH Zoran Tegeltija danas je u Sarajevu ambasadoru Njemačke Margret Uber ukazao na probleme sa kojima se BiH suočava kada je riječ o migrantskoj krizi, navodeći da BiH raspolaže ograničenim bezbjednosnim, humanitarnim i smještajnim kapacitetima.

Tegeltija je izrazio očekivanje da će svi predstavnici međunarodne zajednice značajnije da se uključe u rješavanje migrantske krize u BiH, te ukazao na značaj koordinacije i zajedničkog rada svih bezbjednosnih agencija u regionu po ovom pitanju, saopšteno je iz Savjeta ministara.

Sagovornici su razmijenili mišljenja o aktuelnim političkim i ekonomskim temama u BiH i regionu.

Tokom sastanka, na kojem razgovarano i o evropskom putu BiH, Tegeltija je zahvalio za lični angažman njemačke kancelarke Angele Merkel na pokretanju njemačko-britanske inicijative, koja je unaprijedila saradnju zemalja zapadnog Balkana i deblokirala proces evropskih integracija.

Na sastanku je iskazano obostrano zadovoljstvo zbog dosadašnje saradnje BiH i Njemačke, te izražena spremnost da dobri odnosi budu nastavljeni.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.