Svjedočio Elvir Pašić, Mladić van sudnice

RTRS
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Svjedočio Elvir Pašić, Mladić van sudnice

Hag - Tužilaštvo Haškog tribunala izvelo je na suđenju nekadašnjem komandantu Vojske Republike Srpske generalu Ratku Mladiću novog svjedoka Elvira Pašića, a pretres je i danas održan bez prisustva optuženog, koji se odrekao prava da bude u sudnici, prenosi RTRS.

Glavni advokat Branko Lukić rekao je da se Mladić juče u sudnici pojavio zbog nesporazuma sa pritvorskom jedinicom i zatražio da se optuženom odobri da napusti sudnicu i ode na ljekarski pregled.

Pašić je bio policajac u Rogatici i pozvan je da svjedoči o preuzimanju vlasti u opštini 1992. godine i o njegovom hapšenju i maltretiranju u Srednjoj školi “Veljko Vlahović” i u logorima “Sušica” u Vlasenici i “Batković” u Bijeljini.

On je ranije u Haškom tribunalu svjedočio na suđenjima Draganu Nikoliću – Jenkiju i Dušku Tadiću.

Prije Pašića, svjedočio je britanski potpukovnik Ričard Mol, koji je pojašnjavao upotrebu vatre iz pokretnih minobacača.

On je u Sarajevu bio viši vojni posmatrač UN, od septembra do decembra 1992. godine i bio je zadužen za 60 posmatrača raspoređenih na obje strane linije sukoba.

Mol je izjavio da je Sarajevsko-romanijski korpus Vojske Republike Srpske „nasumično i neselektivno” granatirao Sarajevo i tako vršio psihološki pritisak na građane.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.