Sunčano uz umjerenu oblačnost

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Sunčano uz umjerenu oblačnost

Banjaluka - U Republici Srpskoj danas će preovladavati sunčano vrijeme uz umjerenu oblačnost, a poslije podne očekuje se porast oblačnosti sa povremenom kišom i pljuskovima na istoku, slabom kišom u centralnim i sjevernim krajevima, dok će na planinama padati slab snijeg, prenose agencije.

Najviša dnevna temperatura vazduha kretaće se od sedam do 14 stepeni Celzijusa.

Duvaće slab vjetar sjevernih smjerova.

Temperatura vazduha izmjerena u 7 časova: Bjelašnica minus šest, Kupres i Mrakovica minus jedan, Sokolac, Mrkonjić Grad i Nevesinje nula, Banjaluka, Bihać, Jajce, Han Pijesak i Prijedor jedan, Derventa, Drvar, Livno, Tuzla i Zenica dva, Doboj, Gradačac, Sarajevo i Srebrenica tri, Bijeljina, Bileća, Goražde, Stolac, Šipovo i Trebinje pet, Mostar i Zvornik šest stepeni Celzijusa.

Klizavi kolovozi

U većem dijelu Republike Srpske i Federacije BiH jutros se saobraća po mokrim i mjestimično klizavim kolovozima, a zbog magle vidljivost je smanjena na području Šamca i Pelagićeva, upozoravaju iz Auto-moto saveza Srpske.

Na dionicama u višim predjelima i preko prevoja ima mjestimično zaostalog snijega, a na dionicama u usjecima i pored kamenih kosina učestali su odroni zemlje i kamenja na kolovoz.

Regionalni put Ulog - Klanci, zbog snježnih smetova, i dalje je zatvoren za sav saobraćaj.

Na regionalnom putu Karanovac - Kneževo, u mjestu Ljubačevo, na mjestu klizišta saobraća se jednom kolovoznom trakom, kao i na regionalnom putu R-476, dionica Ukrina - Gornja Vijaka.

Zbog radova na magistralnom putu Doboj - Modriča, u mjestu Šešlije, aktuelne su povremene 15-minutne obustave saobraćaja, radnim danom i subotom od 7 do 17 časova, a nedjeljom od 7 do 13 časova.

Alternativni pravac je regionalni put Doboj - Modriča.

Na magistralnom putu M-5, dionica Mesići - Višegrad, lokalitet “Deveta stražara”, privremeno je izmijenjen režim saobraćanja zbog radova.

Na graničnim prelazima nema dužih zadržavanja.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.