Stranke svode posljednje račune

V. Kulaga, Ž. Domazet
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Stranke svode posljednje račune

Banjaluka, Sarajevo - Rok za podnošenje kandidatskih lista za učešće na opštim izborima ističe u ponedjeljak, a još se ne znaju svi kandidati za trku za najviše pozicije u vlasti.

Sjednica Izvršnog odbora SNSD-a zakazana je za četvrtak, a za sada je poznato da će se lider stranke i aktuelni predsjednik RS Milorad Dodik boriti za novi mandat na toj poziciji kao zajednički kandidat SNSD-a, DNS-a i SP-a.

Mjesto člana Predsjedništva BiH iz RS ponuđeno je DNS-u, odnosno lideru Marku Paviću koji se o tome nije još izjasnio. Stvari bi trebalo da budu jasnije sutra kada bi trebalo da bude održana sjednica Predsjedništva DNS-a. U međuvremenu je SP za tu poziciju na nivou BiH kandidovao svog predsjednika Petra Đokića koji očekuje da će u drugoj polovini sedmice da bude održan koalicioni sastanak poslije čega će se znati ko će u ime ovog bloka u trku za člana Predsjedništva.

Komentarišući Đokićevu kandidaturu, međunarodni sekretar SNSD-a Željka Cvijanović izjavila je juče da svaka stranka ima pravo da iznese svoj politički stav, ali da će to na kraju biti dogovor tri političke partije.

-  Kako god da mi izlazimo pojedinačno, to će biti dogovor koji će biti postignut do kraja ove sedmice - rekla je Cvijanovićeva koja takođe važi za najozbiljnijeg kandidata za ovu poziciju na nivou BiH ako dogovor bude da SNSD na kraju da oba kandidata za najviše pojedinačne funkcije.

I dalje se "lomi" i unutar opozicionog Saveza za promjene. SDS je odlučio da Ognjen Tadić bude kandidat za predsjednika RS, a mjesto člana Predsjedništva BiH je ostavljeno drugim strankama iz Saveza. Najzainteresovaniji za to mjesto je lider PDP-a Mladen Ivanić koji, međutim, ne uživa veliku podršku među manjim strankama članicama Saveza i dijelu SDS-a. 

 

Opširnije pročitajte u štampanom ili elektronskm izdanju "Glasa Srpske"

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.