Srpska ne sprečava dogovor na putu ka EU

Srna
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Srpska ne sprečava dogovor na putu ka EU

Jahorina - Predsjednik RS Milorad Dodik izjavio je juče da je potrebno hitno pronaći rješenje za preostale preduslove kako bi se mogao postići kredibilan napredak u vezi sa aplikacijom BiH za članstvo u EU.

Dodik je na marginama "Jahorina ekonomskog foruma 2016"  upoznao ambasadore Velike Britanije, Njemačke, Italije i Francuske Edvarda Fergusona, Kristijana Helbaha, Ruđera Korijasa i Kler Bodoni da RS nikada nije predstavljala smetnju postizanju konačnog dogovora.

- Institucije RS su još 2013. usvojile rješenje, ali je u prethodnom periodu neko drugi namjerno zakomplikovao ovo pitanje - naglasio je Dodik. Predsjednik RS i ambasadori su se po pitanju mehanizma koordinacije saglasili da pregovori već predugo traju i da je potrebno postići konačni sporazum u najskorijem roku. Ambasadori su naglasili da je postizanje konačnog i brzog dogovora neophodno kako bi se stvorili uslovi za razvoj saradnje između relevantnih entitetskih i ministarstava u Savjetu ministara BiH. Zaključeno je da transportna strategija mora biti završena i usvojena u Savjetu ministara BiH, prije konferencije u Parizu. Razgovarano je i o adaptaciji Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju, a predsjednik RS izrazio je punu podršku za nalaženje konačnog rješenja, i to u periodu prije pregovora BiH sa EU, koji će biti održani naredne sedmice u Briselu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.