Foto: Srđan Ljubojević mijenja Neđu Ilića
BANjALUKA - Direktora "Šuma RS" Neđu Ilića, koji se nalazi pred smjenom, trebalo bi da na osnovu koalicionog dogovora SNSD-a, DNS-a i SP-a zamijeni aktuelni vršilac dužnosti direktora Agencije za šume RS Srđan Ljubojević, potvrđeno je u petak "Glasu Srpske" u SP-u.
Promjene na čelu "Šuma RS" najavio je u četvrtak predsjednik Vlade RS Aleksandar Džombić, rekavši da je potrebno da se u najkraćem roku sastane Nadzorni odbor preduzeća, moguće već u srijedu i da se riješi ovo pitanje.
U SP-u su naglasili da je na osnovu ranije postignutih dogovora među koalicionim partnerima, a po kojem su ovoj stranci pripale "Šume", stranka za to mjesto kandidovala Ljubojevića.
- To je stalni kandidat zvaničnih organa stranke za tu poziciju, a imamo informaciju da je Vlada RS zatražila sjednicu Nadzornog odbora i preporučila mu da, u skladu sa tim dogovorom, imenuje Ljubojevića za direktora "Šuma" - rekli su u SP-u.
Predsjednik Nadzornog odbora "Šuma" Milenko Stanković rekao je u petak da ne zna kada će biti održana sjednica odbora, naglasivši da se čekaju zaključci iz Vlade RS.
Kako saznajemo budući v.d. direktora Agencije za šume RS trebao bi da bude bivši ministar rada i boračko-invalidske zaštite RS Rade Ristović.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.