SNSD daje mandatara, DNS-u više ministara

S. Šurlan, Ž. Domazet
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: SNSD daje mandatara, DNS-u više ministara

Banjaluka - Lideri SNSD-a, DNS-a i SP-a zaključili su na posljednjem sastanku u Brčkom da se o podjeli resora u novoj vladi RS detaljnije razgovara sa mandatarom koji će najvjerovatnije biti iz SNSD-a, a postoje dvije opcije za podjelu funkcija.

Izvor "Glasa Srpske" blizak koaliciji SNSD-DNS-SP kaže da je mnogo toga dogovoreno, ali da definitivna podjela funkcija nije napravljena.

Opcije

- Prva opcija podrazumijeva da DNS dobije četiri ministarstva, a SNSD pored predsjednika Vlade i mjesto predsjednika Narodne skupštine. Druga je mogućnost da na mjesto predsjednika Narodne skupštine sjedne kadar DNS-a i da ova stranka u tom slučaju ima tri ministarska mjesta - kaže izvor "Glasa".

DNS bi najvjerovatnije trebalo da zadrži dosadašnja ministarstva saobraćaja i veza i uprave i lokalne samouprave, ali ako ostane bez mjesta predsjednika Skupštine, dobiće i dva jača resora.

- Za Ministarstvo industrije, energetike i rudarstva se još pregovara. Iako je SP tražio Ministarstvo unutrašnjih poslova RS, teško je izvodljivo da to dobije, ali ništa nije isključeno - kaže izvor "Glasa".

Više detalja pročitajte u štampanom ili elektronskom izdanju "Glasa Srpske"

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.