Foto: SBB BiH: Održati sjednicu parlamenta o ulozi Bakira Izetbegovića
Sarajevo - Savez za bolju budućnost /SBB/ BiH saopštio je da prihvata prijedlog SDA da, zbog izjava Fahrudina Radončića u vezi sa Bakirom Izetbegovićem i njegovom ratnom i poratnom negativnom ulogom, bude održana sjednica parlamenta BiH.
"Porodice ubijenih Nedžada Ugljena, Joze Leotara ili ubijeni članovi porodice Sefera Halilovića, te porodice žrtava nerazjašnjenih ubistava u Srednjoj Bosni ili na Kazanima zaslužuju da se o tome napokon progovori na najvišem nivou", saopšteno je iz SBB-a BiH.
U saopštenju se dodaje da se isto odnosi i na brojne korupcijske afere i krivične prijave protiv Izetbegovića i saradnika koje se godinama nalaze u ladicama pojedinih tužilaca, a koje će biti prezentovane članovima parlamenta i domaćoj i stranoj javnosti.
Predsjedništvo SDA osudilo je danas konstantne napade Fahrudina Radončića na SDA i člana Predsjedništva BiH Bakira Izetbegovića i najvilo da će Klub poslanika SDA u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH pokrenuti inicijativu o formiranju istražne komisije o ovom pitanju.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.