Foto: Arhiva
BANjALUKA- Lideri SDS-a i PDP-a Mirko Šarović i Branislav Borenović čestitali su Dan boraca i Dan prvog srpskog ustanka bivšim pripadnicima Vojske Republike Srpske i Boračkoj organizaciji Republike Srpske.
Šarović je istakao da su borci nesebično davali svoje živote da bi odbranili svoj narod i stvorili Republiku Srpsku i zbog toga je njihov doprinos vječan i zaslužuje najveće poštovanje.
On je dodao da borci moraju dobiti status kakav zaslužuju, saopšteno je iz SDS-a.
Borenović je naveo da je u borbu za slobodu, svoj narod i ognjišta, ustalo oko 220.000 ljudi, te da je njih skoro 24.000 položilo svoje živote za Republiku Srpsku, saopšteno je iz PDP-a.
"To je posljednji ustanak srpskog naroda u teškom dvedesetom vijeku, ali i najveća pobjeda – naša otadžbina Republika Srpska", rekao je Borenović.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.
Najnovije vijesti iz rubrike