Šaljić i Mezjajev brane Mladića

V. K.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Šaljić i Mezjajev brane Mladića

BANjALUKA - General Ratko Mladić zatražio je da ga na idućem pojavljivanju pred Haškim tribunalom 4. jula zastupaju njegov advokat Miloš Šaljić i ruski advokat Aleksandar Mezjajev.

Šaljić je u petak potvrdio "Glasu Srpske" da je Mladić zatražio da u pravnom timu odbrane budu on i Mezjajev i dodao da će formiranje kompletnog Mladićevog tima odbrane biti naknadno završeno.

- Tribunal još mora da se odredi da li nas prihvata - rekao je Šaljić.

Mezjajev je profesor međunarodnog prava na državnom fakultetu u Moskvi. On je bio u timu odbrane bivšeg predsjednika SR Jugoslavije i Srbije Slobodana Miloševića, a bio je i pravni savjetnik u odbrani lidera Srpske radikalne stranke Vojislava Šešelja.

Agencije su prenijele da je Mezjajev ranije izjavljivao da je optužnica protiv generala Mladića lažna u najvećoj mjeri, "sklepana" potpuno neprofesionalno, te da brojke stradalih u Srebrenici koje se navode u medijima nisu ni blizu realnim žrtvama.

General Mladić uhapšen je u Srbiji 26. maja, a Haškom tribunalu isporučen je 31. maja. Na prvom pojavljivanju pred sudijama on je odbio da se izjasni o krivici po 11 tačaka optužnice koja ga tereti za genocid i ratne zločine u BiH.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.