Rekonstrukcije Vlade ima - nema?

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Rekonstrukcije Vlade ima - nema?

Banjaluka - Potpredsjednik SNSD-a Igor Radojičić izjavio je da ova stranka nije otvorila priču o rekonstrukciji Vlade Republike Srpske, nego mediji.

Upitan da li smatra da postoji potreba za rekonstrukciju izvršne vlasti u RS, Radojičić je samo potvrdio da SNSD razmatra rezultate rada svojih organa vlasti.

 - Onog momenta, ako se ocijeni da nešto treba uraditi, bićete obaviješteni. Ovo sada je priča koja se više zakotrljala u medijima, a ne zahvaljujući bilo kojoj odluci organa SNSD-a - rekao je on, a prenose agencije.

Dodao je da nisu zakazani ni Izvršni, ni Glavni odbor SNSD-a.

Predsjednik Socijalističke partije Petar Đokić ocijenio je da u pričama o rekonstrukciji Vlade Republike Srpske ima mnogo više spekulacija nego istine, jer nijedno tijelo bilo koje stranke nije odlučivalo o tome.

- Izvjesnih konsultacija o toj temi očigledno je bilo, a kao rezultat pojavile su se informacije da se priprema rekonstrukcija - rekao je Đokić.

Naglasio je da bi u idućih nekoliko dana trebalo zaključiti priču o rekonstrukciji Vlade "jer ovakva situacija, ukoliko potraje, doprinosi održavanju neizvjesnog stanja i usporava rad Vlade".

- U svakom slučaju, smatram da je Vlada u dosadašnjem periodu učinila veoma mnogo na održavanju stabilnosti u Srpskoj - rekao je Đokić.

Dodao je da partnerstvo SP-a sa SNSD-om i DNS-om nije sporno i da je neophodno raditi na njegovom daljem jačanju.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.