Foto: Prestati sa retroaktivnom primjenom zakona
Banjaluka - Predsjednik Vlade Republike Srpske Željka Cvijanović očekuje da će u Sudu BiH prestati praksa retroaktivne primjene Krivičnog zakona BiH nakon presude Evropskog suda za ljudska prava u Strazburu u slučaju "Maktouf-Damjanović".
Cvijanovićeva je ovo očekivanje iznijela tokom razgovora sa kopredsjedavajućim strukturalnog dijaloga o reformi pravosuđa koji se vodi između BiH i EU Pjerom Mirelom.
Tokom razgovora naglašeno je da strukturalni dijalog o reformi pravosuđa daje rezultate, ali i da je riječ o kontinuiranom reformskom procesu, saopšteno je iz Biroa Vlade Srpske za odnose s javnošću.
Šesti plenarni sastanak strukturalnog dijaloga o reformi pravosuđa između BiH i EU održava se danas i sutra u Banjaluci u prostorijama Administrativnog centra Vlade Republike Srpske.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.