Foto: Potvrđena tri nova slučaja korona virusa u Srpskoj
BANjALUKA - Kod još tri osobe u Republici Srpskoj potvrđeno je prisustvo virusa korona, te je ukupan broj zaraženih sada 18, saopštilo je Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite.
Iz Ministarstva navode da su tri nova slučaja potvrđena laboratorijskom analizom uzoraka u Institutu za javno zdravstvo Republike Srpske.
Ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Alen Šeranić, koji je predsjednik Štaba za praćenje epidemiološke situacije u Republici Srpskoj u vezi sa novim virusom korona, za sutra u 9.00 časova sazvao je sastanak Štaba.
Sastanak će biti održan u prostorijama Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske.
Nakon sastanka, Šeranić će u 10.00 časova u Pres centru Vlade Republike Srpske održati konferenciju za novinare na kojoj će izvijestiti javnost o trenutnoj epidemiološkoj situaciji u Republici Srpskoj.
Snimateljima i fotoreporterima biće omogućeno snimanje kadrova sastanka u 9.45 časova.
Konferenciju za novinare moguće je pratiti i uživo na zvaničnoj Fejsbuk stranici Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske.
“Zbog preventivnih mjera, koje su na snazi u vezi sa javnim okupljanjima, Ministarstvo će novinarskim ekipama omogućiti kompletan video materijal sa pres konferencije, koji će biti proslijeđen na vaš zahtjev”, napominju iz Ministarstva.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.