Poslanici iz RS traže promjenu stanja u pravosuđu

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Poslanici iz RS traže promjenu stanja u pravosuđu

SARAJEVO - Poslanici iz Republike Srpske u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH na sutrašnjoj sjednici ovog doma potvrdiće svoje opredjeljenje da je potrebno promijeniti stanje u pravosuđu BiH, izjavio je šef Kluba poslanika SNSD-a Drago Kalabić, prenose agencije.

Kalabić, koji je sa Darkom Babaljem iz SDS-a zvanični predlagač prijedloga zakona o prestanku zakona o Sudu i Tužilaštvu BiH, najavio je da će fokus sutrašnje rasprave o ova dva zakonska prijedloga biti na onima koji se slažu da je stanje u pravosuđu katastrofalno, ali ne nude svoj prijedlog za rješavanje problema.
Ustavnopravna komisija Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH utvrdila je prošle sedmice ustavnopravni osnov za prijedloge zakona o prestanku važenja zakona o Sudu i Tužilaštvu BiH, ali nije podržala principe ovih zakonskih prijedloga.
Predstavnici HDZ BiH i HDZ 1990 prilikom ranije rasprave u Predstavničkom domu o navedena dva zakona rekli su da treba dati šansu razgovoru i da se zalažu za reformu pravosuđa, ističući da ovakav Sud i Tužilaštvo ne trebaju nikome.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.