Foto: Policajci pod lupom policije
Bijeljina - Pripadnici Centra javne bezbjednosti (CJB) Bijeljina pokrenuli su provjere u vezi sa fotografijom na kojoj se nalaze policajci Policijske stanice u Vlasenici Rašid Zekić, Esmir Saračević i Elvir Patković sa ratnom zastavom Armije RBiH.
- Ako se utvrdi da se radi o bilo kakvim nepravilnostima, biće preduzeto sve što je predviđeno zakonom - rekao je portparol CJB Bijeljina Aleksandra Simojlović.
"Glas Srpske" objavio je juče fotografiju na kojoj je sa vlaseničkim policajcima i imam Nurdin Grahić. Fotografija je bila postavljena na njihovim "Fejsbuk" profilima, a nije poznato gdje je nastala.
Stanovnici Vlasenice odranije su ogorčeni načinom rada i ponašanja policajaca Zekića i Saračevića.
- Kao odgovor na naše kritike i na dopis koji smo uputili ministru unutrašnjih poslova RS, oni sada iz prkosa javno postavljaju fotografije s ratnim zastavama Armije RBiH. Ako ni zbog tog skandala ne budu sankcionisani, mi u Vlasenici nema više šta da tražimo - rekao je Vlaseničanin Slobodan Vasiljević.
Prema pravilu službe, policajci bi zbog javnog isticanja ratnih simbola trebalo da budu disciplinski sankcionisani i udaljeni s posla.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.