Foto: Pojedine ideje sa konsultacija biće uzete u obzir
Beograd - Mandatar za sastav nove Vlade Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je tokom današnjih konsultacija sa predstavnicima parlamentarnih partija čuo različite ideje i da će neke od njih uzeti u obzir i uvrstiti u ekspoze.
Vučić je nakon konsultacija rekao novinarima da je razgovor sa predstavnicima liste SPS-JS bio dobar i otvoren, da im se ciljevi u velikoj mjeri podudaraju i da je dogovoren nastavak razgovora u narednom periodu.
Razgovor sa liderom SRS-a Vojislavom Šešeljem, kako je rekao, bio je otvoren i učtiv.
"Šešelj je izneo svoje ideje i istakao je da je spreman na saradnju sa Vladom ako bi se odrekla evropskog puta. I o svemu drugom smo razmenili stavove i mišljenja", dodao je Vučić.
Vučić je rekao da je najduže razgovarao sa predstavnicima LDP-a i LSV-a, o budućnosti pokrajine i Srbije, te da je prihvatio nekoliko dobrih savjeta.
Prema njegovim riječima, Vlada Srbije će možda biti formirana i poslije 16. juna, a cilj je da se formira najbolja moguća Vlada.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.