Foto: Podignuta optužnica protiv Stojića
BANjALUKA - Specijalno tužilaštvo Republike Srpske podiglo je u petak optužnicu protiv bivšeg šefa Kabineta predsjednika RS Mirka Stojića kojom ga tereti za zloupotrebu službenog položaja ili ovlašćenja i primanje mita.
Prema optužnici, Stojić se tereti da je iskoristio svoj službeni položaj, te zaključio fiktivne ugovore o obavljanju raznih vrsta usluga prilikom rekonstrukcije i adaptacije palate predsjednika RS, bez realizacije tih ugovora i bez namjere stvarne realizacije tih ugovora.
- Istragom je utvrđeno da je Stojić nezakonitim radnjama koje mu se stavljaju na teret, a koje su precizirane u sedam tačaka optužnice, sebi ili drugom pribavio ili je imao namjeru da pribavi protivpravnu imovinsku korist u iznosu od više od 350.000 maraka - piše u optužnici.
Dodaje se da mu se stavlja na teret i zaključivanje fiktivnog ugovora o zakupu stana za potrebe službe predsjednika.
- Svoj službeni položaj je iskoristio i utvrđujući sebi, bez pravnog osnova, pravo na novčanu naknadu na ime obavljanja dodatnih poslova iz nadležnosti generalnog sekretara, odnosno šefa kabineta predsjednika RS - navedeno je u optužnici.
Stojić je uhapšen krajem maja ove godine
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.