Opština Šamac u dugu četiri miliona maraka

V. A.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Opština Šamac u dugu četiri miliona maraka

ŠAMAC - Prethodna vlast koju su činili uglavnom kadrovi Srpske demokratske stranke ostavila je opštinu Šamac u dugu od oko četiri miliona maraka, rekao je sadašnji načelnik Savo Minić iz Saveza nezavisnih socijaldemokrata.

- Na dan preuzimanja dužnosti, za obaveze šamačke opštine trebalo je da bude u budžetu sedam miliona i 800 hiljada maraka, ali je već nedostajalo tri miliona i 800 hiljada maraka - kazao je Minić.

Naglasio je da bi zbog takvog stanja u pitanje moglo biti dovedeno stabilno funkcionisanje lokalne uprave i izmirivanje obaveza radnicima, povjeriocima, budžetskim korisnicima i socijalnim kategorijama građana.

On je istakao da će o odgovornosti pojedinaca i za šta su nesavjesno trošili novac javnost biti obaviještena 29. decembra, za kada je predsjednik Skupštine opštine Šamac Predrag Marinković najavio sjednicu na kojoj će biti razmatran rebalans budžeta opštine.

- Najveći broj neizmirenih obaveza stvoren je bez saglasnosti i odluka skupštine, kao i bez provođenja postupaka javnih nabavki - kazao Minić.

Načelnik za finansije Dušan Pavlović je najavio da će iduća godina biti godina štednje i da će se smanjiti svi troškovi za više od  20 odsto i naglasio da bi prezaduženost mogla zaustaviti realizaciju projekata u 2009. godini.

Pomoć

Predsjednik SO Šamac Predrag Marinković je istakao da će neodgovornost prethodne vladajuće garniture, koju su uglavnom činili kadrovi SDS-a, prouzrokovati kolaps u svim oblastima privređivanja, komunalija, poljoprivrede koja je uništena.

On očekuje pomoć Vlade Srpske.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.