Nezavisne će tužiti Almira Džuvu

G. M.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Nezavisne će tužiti Almira Džuvu

BANjALUKA - Direktor "Nezavisnih novina" Željko Kopanja i glavni i odgovorni urednik Borjana Radmanović-Petrović podnijeće Osnovnom sudu u Banjaluci tužbu za klevetu protiv generalnog direktora Obavještajno-bezbjednosne agencije (OBA) BiH Almira Džuve zbog tvrdnji da "Nezavisne" protiv te agencije vode "protivustavnu i antidržavnu kampanju kako bi se zaustavile istrage i operativne djelatnosti OBA".

"Nezavisne novine" su saopštile da taj stav predstavlja nastavak kontinuiranog pritiska i prijetnji toj medijskoj kući i njenim radnicima od strane rukovodstva OBA.

- Zbog toga smo već zatražili pravnu i svaku drugu pomoć od međunarodnih i domaćih organizacija koje se bave pitanjima slobode medija - navedeno je u saopštenju.

"Nezavisne novine" smatraju da se tvrdnjom o "protivustavnoj i antidržavnoj medijskoj kampanji" rukovodstvo OBA stavlja iznad svih zakona u BiH i iznad svake društvene i institucionalne kontrole zloupotrebljavajući svoja ovlašćenja, što dokazuje činjenica da su prisluškivali više od 5.000 brojeva mobilnih telefona građana.

Tužilaštvo BiH pokrenulo je istragu protiv "Nezavisnih" nakon što su objavile više od 5.000 prisluškivanih brojeva.

- Tvrdnjom da su ti tekstovi dio medijske kampanje, OBA pokušava da skrene istragu sa jedinog mogućeg pravca, a to je da se utvrde okolnosti i odgovorni koji su naredili nezakonito prisluškivanje građana. Prethodnih dana dobili smo potpunu podršku javnosti u BiH, kolega iz drugih medija i strukovnih organizacija, pravnih eksperata te predstavnika političkih partija da je istraga koju je Tužilaštvo BiH pokrenulo protiv nas neosnovana i besmislena i da je treba obustaviti - navodi se u saopštenju "Nezavisnih".

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.